Rekondice v Třeboni 19. až 24. září
Rekondičního pobytu v Třeboni se zúčastnilo jen osm Alenek, šlo o opakovaný oblíbený pobyt v pohádkově krásné Třeboni. Část účastnic dorazila autem, část rychlíkem Lužnice. Ubytování v hostelu Zámek odpovídalo úrovni ubytoven (sociální zařízení na chodbách, ale velmi dobré možnosti pro přípravu snídaní a nápojů). Nákupů potřebných surovin pro snídaně se ujal zkušený tým Blanky Vinařové, Růženky Kehárové a Lídy Němejcové. Každý den měly dvě účastnice službu na mytí nádobí a úklidu kuchyňky.
V ubytovně s námi byla i skupinka fanynek cvičení, které vedly Míša a Eva. Masáže prováděl osvědčený masér a cvičitel čchi-kungu Pavel Fryč. Cvičení bylo společné pro skupinu Alen i příznivkyň cvičitelek z Řevnic. Příjemnou atmosféru pomáhala vytvářet i fenka Zuzanka, každý si ji rád pohladil.
První den se odpoledne konala informační schůzka, program byl vytvořen pro celý týden a kromě společných aktivit zbyl i čas na akce podle individuálních zájmů. Třeboň má co nabídnout po celý rok, i když letní sezóna např. pro koupání v otevřených bazénech Vodního světa končila už 18. září.
Večeře byly pro Alenky v hospodě Vodník, která se specializuje na rybí speciality, každý večer byla na stole jiná ryba, vždy ve velmi chutné variantě.
Dvakrát byl na programu aerobik v bazénu lázní Aurora, cvičení bylo ve vodě 30 stupňů teplé. Velkou pozornost vzbudila přednáška s ukázkami Mgr. Hany Vaňové z Říčan, která se věnuje stélkám zhotovovaných na základě unikátní patentované technologie ISTEP z USA. Umožňuje detailní digitální analýzu chodidel. Výsledky měření jsou základem pro správný výběr ortopedické vložky na míru. Přednáška s praktickými ukázkami vzbudila takový zájem, že z hodinové přednášky se stala několikahodinová akce a paní Vaňová odjížděla z Třeboně až navečer.
Dále byla na programu společná návštěva kostela Panny Marie Královny a sv. Jiljí. Průvodcem byl pan kastelán a kostelník v jedné osobě, provedl nás i přilehlým klášterem. Největší zájem vzbudila socha Panny Marie Třeboňské a kopie částí třeboňského oltáře (originál je v klášteře sv. Anežky v Praze).
Z bohaté nabídky v Třeboni uvádím ještě společnou večerní návštěvu Pivovaru Regent, dále v menších skupinkách jízdu vláčkem nebo vláčky a miniatury Třeboň, výhled na město z radniční věže, plavbu parníkem po rybníku Svět se swingovou kapelou, dům Štěpánka Netolického, kterému Třeboň vděčí za vybudování soustavy rybníků, Schwarzenberskou hrobku, zámeckou lékárnu, zámek a galerie aj. Velmi zajímavá je taky galerie buddhistického umění ve vodárenské věži Jana Kotěry, (dnes už je součástí sbírek Národního muzea). Galerií provází velmi sympatická mladá Mongolka, mluvící perfektně česky. Většina předmětů pochází z Mongolska a je umístěna v několika patrech věže.
Rekondiční pobyt jme ukončili u Vodníka, ale protože ten večer nehrála hudba, tak jsme dlouho nepobyly.
Domů jsme odjížděly v neděli. Při rozloučení jsme vyjádřily přání brzy se sejít s cvičitelkami a účastnicemi mimo ALEN na některé z akcí, na kterých Míša a Eva, popř. Pavel cvičí.
Náš dík za dobře zvládnutý pobyt patří především Blance, Růžence, cvičitelkám a masérovi, jakož i ALENu za přípravu této pro zdraví i ducha velmi užitečné rekondice.
Jarmila Vaníková
Růža v kuchyni
snídaně
snídám rádi
cvičení
cvičíme ráno
Jarmila
večeře u Vodníka
ryba u Vodníka
restaurace u Vodníka
u Vodníka se nám líbilo a chutnalo
třeboňský kastelán a kostelník v kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí s deskami třeboňského oltáře
třeboňská Panna Marie
buddhistická plátna z výzdoby vodárenské věže